Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Водоча

Божествена Литургија во Водоча (25.06.2023 17:54)

Денес, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

                                    

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: