Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Водоча

Божествена Литургија во Водоча (18.06.2023 20:06)

Денес, во втората недела по Педесетница, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

                           

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: