Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Четврта недела по Педесетница

На 02.07.2023 година, во Четвртата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на света Петка во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите... Повеќе »
"Четврта недела по Педесетница"

На 02.07.2023 година, во Четвртата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на света Петка во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: