Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Трета недела по Педесетница

На 25.06.2023 година, во третата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Мина во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со... Повеќе »
"Трета недела по Педесетница"

На 25.06.2023 година, во третата недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Мина во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Пред Светата Литургија Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј изврши осветување на иконите и на новиот иконостас во црквата.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: