Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Втора недела по Педесетница

На 18.06.2023 година, во втората недела по Педесетницa, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Троица во Куманово.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: