Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Прва недела по Педесетница

На 11.06.2023 година, во првата недела по Педесетница (Недела на Сите Светии), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија во храмот на свети Мина во Куманово. На Светата Литургија, верниот... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: