Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Литургија во манастирот „Свети Наум Охридски“ во Радишани

На 3.7.2023 година, во денот кога Црквата го прославува  светиот отец наш Наум – Охридскиот Чудотворец и основоположник на словенското монаштво, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан богослужеше и проповедаше на Света Архијерејска Литургија во храмот посветен на свети Наум во скопската населба Радишани. Многубројниот верен народ којшто го беше преполнил храмот се […]

На 3.7.2023 година, во денот кога Црквата го прославува  светиот отец наш Наум - Охридскиот Чудотворец и основоположник на словенското монаштво, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан богослужеше и проповедаше на Света Архијерејска Литургија во храмот посветен на свети Наум во скопската населба Радишани.

Многубројниот верен народ којшто го беше преполнил храмот се причести со светите Христови Тајни.

[foogallery id="8512"]

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: