Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Молитвено одбележување на 50-годишниот јубилеј на МПЦ во Американско-канадската македонска православна епархија

На 26 ноември 2017 година, во катедралниот храм „Рождество на Пресвета Богородица“ во Стерлинг Хајтс, Мичиген, Американско-канадската македонска православна епархија молитвено го одбележа големиот јубилеј – 50 години опстој на возобновената Охридска архиепископија во лицето на Македонската православна црква. Со Светата Архиерејска Литургија чиноначалствуваше надлежниот Архиереј, Неговото Високопреосвештенство г. Методиј, во сослужение на свештеници од […]

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: